„PRIETENII LUI EMINESCU” (Expoziție și concurs literar-artistic interjudețean la Roznov)

Viața parohiei Martie 28, 2016

Pe 15 ianuarie 2016 s-a desfășurat, în sala de festivităţi a Liceului Tehnologic „Gh. Ruset Roznovanu” Roznov, cea de-a treia ediţie a expoziției și concursului literar-artistic interjudeţean „Prietenii lui Eminescu”. Echipa coordonatoare a proiectului a fost formată din prof. Oana Ilarie, directorul liceului, pr. Iulian Vasile, de la parohia Chintinici a Protopopiatului Roznov, prof. înv. primar Alina Vasile şi alte cadre didactice, iar grupul ţintă l-au constituit elevii claselor I-VIII. Comisia de jurizare a fost formată din colectivul de profesori ai unităţii şcolare.
În organizarea evenimentului s-au implicat activ Liceul Tehnologic Roznov și Parohia Chintinici, concursul și expoziția bucurându-se de sprijinul unor instituții locale și județene, precum primăria Roznov, Centrul de educație estetică şi ISJ Neamţ.